top of page

Zkušenosti od klientů a specialistů

Reference od Radka K. (54 let)

"Na den našeho prvního setkání si pamatuji úplně přesně dodnes….byla jsem na besedě a na ní jsem uviděla krásnou, něžnou a přitom silnou ženu, která má profesní i osobní zkušenosti. Domluvila jsem se s ní na schůzce ještě ten den. K paní Renatě chodím na terapie už více než rok a půl. Pomohla mi opravdu hodně, dokázala to, co nikdo po dlouhých 14 let. Věci se nezmění, ale… změnila jsem svůj postoj a začaly se dít věci. Nikdy bych tomu nevěřila, ale je to tak i po dlouhých 14-ti letech je možné mnoho změnit a na této cestě mi paní Renata hodně pomohla. Vzbudila ve mně důvěru, je to jeden z mála lidí, kterému opravdu věřím a děkuji jí za vše, co pro mě udělala. Umí mě vyslechnout, povzbudit a někdy stačí pouhý pohled a obě dvě víme. Konečně, ve svých 54 letech si věřím, umím říct ne a vymezit si hranice, měla jsem je opravdu hodně posunuté. I když moje minulé zážitky a situace byly hodně těžké, vím, že mě v životě čeká ještě hodně hezkého."

RefJan Mestak

 

Reference od Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

"Paní Renata Siranová patří k těm výjimečným ženám, kterých je kolem nás více než poskrovnu. Nejen svým stálým optimismem a úsměvem, kterým rozdává kolem sebe pohodu a klid v duši, ale i laskavým slovem, kterým doplňuje to, co bylo předem nevyřčené. Patří k těm ženám a tím samozřejmě i lidem obecně, u kterých smyslem života je poskytovat dobro druhým lidem, kteří pomoc potřebují, a v běžném životě se jim toho nedostává. Navíc je to umocněno jejími nevšedními charakterovými vlastnostmi, kterými upřednostňuje jiné, před sebe samou. Dokladem toho je ta skutečnost, že na naší klinice Esthé poskytla cenné rady mnoha ženám i mužům s cílem navrátit je do normálního a šťastného života, aniž by očekávala jakékoli finanční ocenění za skutečně skvěle odvedené poradenství. Byly to stovky mailů, osobních setkání, přednášek, odpovědí na dotazy na portálech Omlazení, FB a jiných aktivit.

Jsem přesvědčen, že díky i dalším vlastnostem, kterými je obdarovaná paní Siranová, jako je invence, bezprostřednost nebo logika co je nejvhodnější pro klientelu z hlediska psychologie a nevtíravé empatie, jsou jistou zárukou jejího úspěšného profesního zaměření a života."

Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc. 

Vedoucí lékař a zakladatel kliniky Esthé

Emeritní přednosta a zakladatel Kliniky plastické chirurgie 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce.

Reference od BcA. Helena Blechová

"Ráda pomáhám, a proto jsem vyhověla pracovní nabídce od Renaty, abychom se spolu věnovaly dětské duši. Jsme společně sladěné a víme po letech praxe, jak provázet rodiče a jejich dítě ke správnému vývoji a zároveň k celkové rodinné pohodě.

Nejen, že Renata přistupuje k práci zodpovědně, stále hledá nové inspirace od odborníků i ze zkušeností obyčejných lidí a zároveň čerpá z jejich zpětné vazby. V osobním životě je fajn maminka dvou dětí, manželka a svůj pracovní i rodinný život umí velmi dobře skloubit. S dětmi a jejich rodiči si trpělivě povídá, pro každého má vlídné slovo a pohlazení. Umí s citem zachytit každý vjem a moment pohody i nepohody. Má energii a víru, že věci jdou měnit, když na nich člověk dostatečně pracuje a nevzdává se.

Nejvíce nás těší, když z naší poradny odchází spokojení lidé, a hlavně děti s upřímným úsměvem na tváři."

pedagožka a specialistka na arteterapeutické techniky

Reference od Iveta L. (19 let)

"K paní Siranové jsem chodila za účelem, abych se naučila pracovat se svým tělem a zvládala tak panické ataky. Nejen, že mi pomohla v těchto stavech, ale také ve věcech, které panickým atakám napomáhaly. Vždy, když mi říkala, proč některé situace takto jsou a já to znala, tak jsem měla skvělý pocit, protože mi potvrdila, co je správně.

Ihned jsem poznala, že jí mohu důvěřovat, tudíž jsem se nebála říci na prvním setkání, co mě trápí. Měla jsem problém si najít psychologa, který by mi vyhovoval. Vždy jsem k němu měla nedůvěru a necítila jsem se v bezpečí. Po mé poslední panické atace jsem začala hledat psychoterapeuta. A našla jsem toho pravého... Renata je nejen skvělý terapeut, ale také člověk a to jsou vždy ty nejdůležitější kritéria, které musí psychoterapeut mít. Cítíte se u ní příjemně, uvolnění a plní pozitivní energie. Po čase jsem jí začala brát jako někoho, koho znám už dlouho a nebojím se s ním cokoliv sdílet. Dobré srdce, empatie a laskavost. To jsou tři slova, která jí vystihují. Kdykoliv bych měla nějaký problém a nezvládala ho sama, tak budu vždy vědět, kde pomoc vyhledat. A to nemluvím o krásném, čistém a útulném prostředí, které se tam nachází.

Jedno velké obrovské děkuju za Vás a Vaši pomoc."

Reference od Michaela Š. (42 let)
"Měla jsem a mám problémy s dospívající dcerou. Tyto problémy jsou různého druhu, od hledání sama sebe, sebedůvěra, žárlivost až přes velké problémy se stravováním.

Věděla jsem, že na toto již sama nestačím a musím vyhledat odbornou pomoc, někoho, kdo dceru ochotně vyslechne, komu bude moc na 100% věřit, v kom najde důvěru a bude s ní postupně, vše řešit. Stejně tak jako pro mě, pro matku, abych věděla, jak mám s dcerou komunikovat, abych celou situaci naopak ještě nehrotila. Kdo mě vyslechne - jako druhou stranu té "ublížené?"

Toto vše jsem našla u psychoterapeutky Renaty Siranové, která našla způsob jak si s Lucií povídat. Jejich společná sezení přinášejí úspěchy. Renata se stala pro Lucku "vrbou". Lucie se jí svěří s tím, co nám rodičům neřekne a ani dokonce svým kamarádkám, za což jsem ráda. Celou situaci máme nastavenou tak, že je zachovaná samozřejmě důvěra, co si "holky poví mezi sebou" zůstane uzavřené jen mezi nimi. Mě jako mámě naznačí okruh. Máme také společná sezení, kde se bavíme otevřeně všechny tři. Lucce se toto sice moc nelíbí, ale Renata jí dokáže vysvětlit, že je to pro ni/nás přínosné.

Díky profesionální práci paní Renaty Siranové, se Lucie stala sebevědomější, komunikace mezi námi se zlepšila a její problémy se stravováním se také krok po kroku lepší. Paní Renata nám pomohla a stále ještě pomáhá. Díky ní vidíme věci jinýma očima, ne tak černě nebo dokážeme na dané problémy reagovat jinak, lépe. Ale hlavně a za to jí moc děkujeme, se opravdu zlepšil vztah mezi mnou - mámou a dcerou.

Myslím, že její práce psychoterapeutky je dost přínosná. Dokáže věci pojmenovat pravými jmény, dokáže nastavit zrcadlo, rozklíčovat problém a hlavně ho řešit.

Takových lidí jako je ona, je zapotřebí!"
 

Reference od Lída K. (45 let)
"S Renatou Siranovou jsem se setkala před dvěma lety. Vlastně jsem se s ní setkávala celkem pravidelně. Bylo to na chodbách školy VŠAPs v Terezíně. Nedala se přehlédnout. Zaujala mne pozvánka na její workshop s Doc. Janem Měštákem. Bohužel jsem tenkrát nestihla registraci. O rok později jsem měla větší štěstí. Renatin workshop byl na velice profesionální úrovni. Prošla jsem si její stránky.

Když řešila kamarádka složitou životní situaci a hledala vhodného terapeuta, domluvila jsem jí schůzku s Renatou. Znáte možná tu situaci, že někoho doporučíte a on potom nemůže. V této situaci jsem se ocitla. Kamarádka na schůzku nemohla přijet, šla jsem tedy sama na vstupní půl hodinu zdarma. Nepotřebovala jsem nic konkrétního řešit, měla jsem "jen" svoje běžné každodenní starosti. Další termín už jsem si domluvila pro sebe. Stala jsem se sama Renatiným klientem.

Je úžasné, co všechno je člověk schopen díky dobře vedené psychoterapii objevit. Kolik pokladů může změnou svého přístupu a pohledu nalézt. Renatka je člověk na správném místě, pracuje velice citlivě. Hodinu s ní bych přirovnala k wellness víkendu.

Pomohla mi najít cestu k psychoterapii a k sobě samé."

Reference od Petra N. (39 let)
"Renata je velmi empatická a vnímavá osobnost. Čas s ní strávený velmi rychle plyne, ale plyne vždy k dosažení výsledku. Díky jejímu profesionálnímu přístupu a doporučení jsem dostala tu nejlepší medicínskou péči. Začněte schůzkou u kafe a už po pár minutách budete vědět, že jste v dobrých rukou. Děkuji a doporučuji."

Reference od Jaroslava R. (72 let)
"Renatu znám už mnoho let, od jejího raného dětství. Je to člověk velmi otevřený, poctivý a srdečný. Ve svém životě na vlastní kůži pocítila, co to je pocit bezpráví a beznaděje. V takové chvíli člověk hledá spřízněnou duši, která by mu pomohla. Sama lidem pomáhá a pečuje o jejich duševní pohodu. Jsem přesvědčena, že její volba profese byla správná."

 

Reference od Michal V. (17 let) 

"Dobrý den, Renato, chtěl bych vám za vše poděkovat, moc jste mi pomohla jak ve vztahu mezi rodiči, tak v mých prioritách

mockrát vám za vše děkuji 

Se S. už nejsem už to bude asi 2-3 měsíc neustále jsme se hádali a tak jsem to rozhodl, že bych chtěl pauzu a pak naprostý konec. Sice se pořád bavíme, ale mnohem méně. Děkuji, že jste mě změnila k lepšímu, jsem za to hrozně rád. Mám teď nový vztah a neskutečně si rozumíme, jsme spolu sice krátce, ale je starší a máme se moc rádi a to nejdůležitější, věříme si a nehádáme se i rodičům se líbí. Myslím upřímně, že jsem dost dospěl a hodně, protože jste skvělá a i když to bylo občas od vás i přísné, tak mi to hodně dalo...

ještě jednou moc děkuju

a hodně štěstí do nového roku :)

na shledanou"

Reference od Jana F. (37 let) 

"S Renatou nás svedla dohromady „náhoda“, firemní - teambuildingová dvoudenní akce, kterou Renata velmi citlivě vedla s ohledem na skladbu tehdejšího osazenstva. V té době jsem cítila, že témata, která otvíráme, jsou pro mě živá a chci se na ně více zaměřit.

Zároveň jsem již delší dobu postrádala intenzivnější práci na sobě, vnímání a naslouchání sobě samé. Trápilo mě pár věcí v mém okolí, chápala jsem, že bez změny na sobě nezměním nic. Sebrala jsem odvahu a k Renatě se objednala - i když jsem přece nešla řešit žádná velká témata, trochu odvahy to chtělo (znáte to - vždyť přece každý máme něco.. ostatní mají ty opravdové problémy... to moje trápení jistě nic neznamená…).

Jenže žádné téma není malé. Tížily mne zdánlivě drobné věci, ale postupem času, kdy čas v Renatině pracovně běžel jak splašený, naplněný až po okraj emocemi, někdy bolavými, někdy nádhernými, se z těchto drobných problémů pod Renatiným vedením vylouplo jádro věci, které vůbec malé a nepodstatné nebylo a bylo zřejmé, jak velký vliv na mé dennodenní rozhodování a reagování má.
Během těch sezení jsem měla pocit, že jsem na spoustu věcí přišla sama, ale bez Renaty by to možné nebylo. To je právě její velká síla. Vede a ukazuje cesty a možnosti, pomáhá držet nadhled, chvíle s ní jsou, jako když se přikryjete dekou a uvaříte si čaj - je vám bezpečně, je tam maximální důvěra a klid. Díky tomu se mi podařilo (znovu) objevit sebe sama, vyslovit nahlas své obavy a díky nim lépe definovat svá přání a sny a cíle.. A díky tomu je i má další cesta jasnější a lépe ji chápu. A taková cesta nekončí nikdy - a je krásné, když máte někoho, kdo vám podá pomocnou ruku, když ji právě potřebujete. A jednou pak zjistíte, že už tu ruku nepotřebujete - že jste už natolik silní, že můžete být sami sobě průvodcem. A to je vizitka pravého profesionála :)"

 

Reference od Zdena N. (39 let) 

"Má cesta k sobě samotné…

Když jsem se s Renatou setkala poprvé měla jsem pocit, že nejsem a nikdy nebudu dost dobrá, že se mi smůla lepí na paty, provází mě nespravedlnost a možná ani nemám právo na to být šťastná.  

Motala jsem se v partnerském kolotoči, nebyla jsem spokojená s prací ani s bydlením, stále jsem řešila staré rodinné křivdy, a tak trochu čekala, že se stane zázrak a z nefunkčních vztahů s rodiči budou najednou vztahy funkční a vřelé…

Měla jsem načteno spoustu knih o tam, jak mít ráda sama sebe, jak odpustit těm co mi ublížili i sobě sama, jak pozitivně myslet… ale moje podvědomí s tím vším stále bojovalo!

 

A pak jsem se potkala s Renatou, ne náhodou, prostě jsem se jednoho dne cítila tak moc na dně, že jsem věděla, že to sama nezvládnu, a tak jsem začala k Renatce docházet.

Pomalu jsem se učila to, co by měl umět každý z nás – znát hodnotu sebe sama, přijímat se takovou jaká jsem, a hlavně mít se ráda a stále se z něčeho nevinit… za dva roky jsem ušla obrovský kus cesty, potkala skvělého chlapa, se kterým jsem opravdu šťastná a změnila spoustu věcí!

A protože nám život přináší neustále nové a nové zkoušky, chodím k Renatě stále a stále s ní probírám svoje obavy a nezdary, drobná nepochopení či smutky. Někdy jen možnost říct vše nahlas před někým, kdo vás nesoudí a zůstává objektivní je ta největší pomoc!

 

Renata je krásná žena, plná lásky, porozumění a nesobeckosti! Zároveň umí vyjádřit nesouhlas a svůj názor. Dokáže navést na správnou cestu, aniž by podsouvala tu svou…

Ze srdce velké díky za to, jaká je a že tu je!"

Zdenka

Reference od Jana R. (46 let), na doporučení své nejlepší kamarádky     

"Jednoho dne jsem paní Renatu Siranovou navštívila účelově, protože jsem nebyla vnitřně spokojená se svým dosavadním způsobem partnerského/nepartnerského života. Vlastně jsem chtěla zjistit, proč se mi dějí „takové“ a „makové“ věci, proč se neustále točím v bludném kruhu, proč se ty situace neustále opakují dokola, a ve své podstatě mají vždy jednoho jmenovatele a jednoho čitatele. Pokládala jsem si, a to bude více zajímat dámské pokolení, vnitřně „otázky“: „Proč já nemůžu najít vhodného partnera k sobě?“ Stále jsem si dokola opakovala, proč to zrovna musím být já (někdy sluníčko, někdy mráček), vlastně ta bytost, která na své životní cestě potkává takové zoufalce. Samozřejmě to nebyli žádní násilníci, alkoholici, notoričtí nevěrníci či muži s návykovými látkami. Někdy se zkrátka takové věci v životě dějí, a to za určitým účelem. Jen je důležité pochopit, proč tomu tak je! Vím, že mluvím jako kniha, ale je tomu tak!

 

Při našem prvním sezení se mi líbilo, jak paní Renata pronesla: „ Tak se na ty holoubky podíváme“..“Podíváme se společně na ten váš život, který vedete, když budete chtít“…a tím si okamžitě získala mé sympatie.

 

Pod odborným sezením jsme si s Renatou nastavily nějaké cíle, podívaly se hodně do minulosti a odkryly i jiné životní aspekty. Přiznávám, že to nebyla cesta jednoduchá, občas trošičku trnitá, možná ještě bude, ale na konci jsem našla jistá východiska. 

 

Tímto bych chtěla paní Renatě hodně poděkovat, že mi pomohla najít novou životní cestu, nový směr a posunout mě dál, čímž také vděčím i sama sobě. Doporučuji návštěvu odborníka všem, kdo zkrátka nejsou se svým životem plně spokojeni, aby nad "tím" nemávli jen tak rukou, nevzdali to a začali pracovat sami na sobě. Renata je skvělý terapeut. Pod jejím vedením máte možnost si uvědomit souvislosti, které se prolínají, intuice, které vám již dopředu okatě ukazují a hlásí, že někde není něco v pořádku. Někdy je opravdu lepší rady přátel, kamarádek, rodičů apod. raději pominout a jít si za svým životním štěstím sami! Protože to opravdu stojí zato, ať je vám kolik vám je."

Jana

Reakce na seminář Harmonie těla a duše, věnováno ženám s onemocněním prsu

Reference od Bc. Radka Kubátová

"Velmi děkuji za milé a velmi příjemné setkání, které bylo opět skvělým propojením vzájemného porozumění, citlivosti, péče a důležitých informací, bez kterých se prozatím neobejdeme. Příběhy z praxe jsou často těmi, které nás dokáží inspirovat k uskutečnění kroků potřebných ke změně. Ve Vaší přítomnosti se vše jeví jako možné a snadno proveditelné. Umíte dodat potřebný optimismus, nadhled a pomáháte pomoci uvědomit si, co je v životě opravdu důležité. Opět nechyběla legrace a oceňuji i nápad nabídky péče o naše tělesné smysly prostřednictvím aromaterapie. Setkání naplnilo svůj záměr a velmi citlivě se dotklo našich srdcí a pohladilo po duši. Je dosti složité obléknout do slov pocit, který přináší spojení bytostí, které dělají svoji práci srdcem. Jsem vděčná, že jsem se mohla účastnit setkání, kde takové bytosti stály před námi. Přeji mnoho radosti a další společné tvorby!"

Reference od Miluše D. (47 let) 
"Seminář Harmonie těla a duše vedený Renatou Siranovou a Doc. Mešťákem, který jsem absolvovala v dubnu, mě mile překvapil a velice doporučuji účast na dalším listopadovém setkání. Nejen, že se dozvíte o významu a důležitosti psychoterapie při podpoře ženy v citlivé chvíli, kdy stojí před složitým rozhodnutím ohledně zákroku nebo se osobně setkáte s kapacitou v oblasti plastické chirurgie. Především jde o přátelské setkání s odborníky, kteří jsou milí a otevření k otázkám, diskusi i radám a nezbývá žádný prostor pro ostych a nejistotu. Děkuji Renatě za tyto krásné akce, které ženám pomáhají překonávat obavy a povzbudí je." 

Reference od Radka K. (47 let) 
"Harmonie těla a duše .... přednáška pořádaná v dubnu paní Bc. Renatou Siranovou, jejímž hostem byl pan docent Jan Měšťák, který je zároveň jejím dlouholetým spolupracovníkem opravdu zajistila harmonii jak v těle tak na duši. Po celý večer byla v sále velmi příjemná atmosféra a informace, které zazněly z úst obou odborníků nám předávaly více než jen slova. Pan docent svým osobitým a citlivým projevem oslovil především naše srdce a i přes závažnost některých témat nám připomněl jak důležité je vážit si sám sebe, mít zdravé sebevědomí a neztrácet v životě naději a smysl pro humor. Paní Renata nám objasnila co je psychoterapie, v čem může být užitečná a jak je u nás v řadě případů opomíjená, či zatížená různými předsudky. Příklady z praxe, ze svých vlastních životů, které oba přednášející uvedli, nám ukázaly, jak je takové sdílení cenné a nesmírně důležité v našich životech. Nechyběla interakce s publikem a je nutno podotknout, že paní Renata si vedla velmi obratně s tak zkušeným odborníkem a profesionálem jakým pan docent Měšťák je.  

Děkuji oběma za krásně prožitý večer."
 

bottom of page